Brnopolis

10.7.2007, Vlastimil Veselý

Před třemi měsíci jsme s kolegou ve firmě začali tvořit projekt Brnopolis, jehož cílem je budovat komunitu kreativní třídy se zájmem o mezinárodní rozvoj města Brna. Vytvořili jsme pro něj moderovaný weblog a připravujeme sérii setkání, které by měly společně sloužit jako „myšlenková laboratoř“ pro výměnu názorů, sběr konkrétních návrhů a námětů, příp. srovnávání zkušeností ze zahraničí.

Projekt je otevřen všem aktivním tvořivým lidem z Brna, kteří jsou zapojeni do mezinárodních aktivit nebo se alespoň zajímají o mezinárodní rozvoj města a chtějí mu napomoci. Podnikatelům, manažerům, umělcům, organizátorům kulturních akcí, vysokoškolským lektorům i studentům, vědcům, vývojářům, zástupcům médií i finančních institucí, architektům, právníkům, lékařům, kreativcům pracujícím v oblasti designu, módy nebo reklamy atd. Obrací se také na cizince žijící, pracující, studující nebo jen dočasně pobývající v Brně a okolí a samozřejmě na Brňany působící v zahraničí.

Prozatím bylo publikováno asi 40 příspěvků od čtrnácti autorů. Jsou mezi nimi zastoupeni např. v Brně usazení expats (např. Don Sparling nebo Arturo Quintero), podnikatelé (např. Otto Dušek nebo Roman Schwanzer) a umělci (např. Martin Pluháček-Reiner nebo Renata Putzlacher). Příspěvky se týkají témat od mezinárodního leteckého spojení, srovnání s podobnými městy v zahraničí až po zážitky z muzejní noci. Pokud jste nějak s Brnem spojeni a chcete se připojit se svými komentáři nebo tipy na další témata, budete vítání. Pokud víte o možném zájemci z vašeho okolí, dejte mu prosím vědět o adrese www.brnopolis.eu.

Zpět na blog