Na shledanou ve VIP Foru

18.1.2007, Vlastimil Veselý

Třetí letošní číslo VIP vychází s přáním zasloužených dovolených pro všechny z vás, kteří právě čtete tyto řádky místo užívání si svobody „odpojení“. Odběratelé I-newsletteru VIP Direct se mohli již z jeho nedávného eXtra vydání dozvědět o některých novinkách, které s příchodem léta změnily VIP. Co si pravděpodobně zaslouží zvláštní pozornost, je přechod na měsíční interval zasílání VIP Direct (od září) a otevření diskusního VIP Fora pro naši vzájemnou komunikaci.

Zatímco na americkém Internetu patří E-konference a diskusní skupiny k velmi populárním službám, pomocí nichž se noví uživatelé začínají vůbec seznamovat se Sítí, u nás (dle průzkumu ve VIP) je používá jen asi čtvrtina uživatelů Internetu. Nejsem si jist, zda je to možné přičíst na vrub malé nabídky. Můžete to posoudit sami, seznam najdete např. na http://www.ces.net/cz/netrsrc/mail.html. Je samozřejmé, že nejvíce se diskutuje na témata spojená s technologiemi Internetu, neboť lidé tohoto zaměření jsou zkušenější a zvykli si již tyto služby rutinně používat. Jiné je to u témat, která nejsou až tak silně spojena s informačními technologiemi a kde je třeba očekávat, že mezi účastníky bude řada těch, pro které E-mail stále není každodenní komunikační nástroj.

A to je jeden z důvodů vzniku VIP Fora. Také z vašich ohlasů jsme vycítili, že u nás dosud chyběla virtuální diskuse, kde by se mohli potkávat podnikatelé v oblasti infobusinessu vedle odborníků z různých oborů, pro které jsou Internet strategie a informační ekonomika výzvou, případně pracovní náplní, a jejichž hlas možná nebyl slyšet na akcích např. březnové kampaně.

Ačkoliv prázdninový čas by měl sloužit spíše k relaxaci „bez připojení“, je mi jasné, že mnozí z nás dlouho nevydrží online abstinenci a budou se pokoušet dostat k Síti i daleko od domova. Stane-li se vám to v nějakém obzvlášť exotickém místě, podělte se o vaši zkušenost s ostatními návštěvníky VIP. Rádi zveřejníme i vaše tipy referující o možnostech připojení (nemáte-li právě s sebou notebook a modem) na tradičních turistických lokalitách.

Tedy na shledanou ve VIP Foru.

Zpět na blog