Pozvání na sesterskou NowEurope

12.2.2005, Vlastimil Veselý

Někdy v úvodu devadesátých let založil Steve Carlson, Američan žijící v Budapešti, moderované mailové fórum Online Europe, jehož smyslem bylo umožnit vzájemný kontakt rostoucí komunitě IT podnikatelů, konzultantů, investorů a novinářů z celé Evropy a USA, kteří navštěvovali evropské akce Esther Dyson.

Díky Online Europe jsem poznal osobnosti typu Romana Staňka, Douglase Arellanese nebo Juri Kaljundiho, abych jmenoval alespoň ty, kteří později vystoupili na pražských akcích First Tuesday. Online Europe bylo také místem, kde jsem v létě 1999 našel výzvu londýnských zakladatelů k pořádání neformálních setkáních i v dalších městech Evropy. Inspirován Stevem jsem totéž léto otevřel diskusní VIP Forum jako třetí službu Virtuálního inovačního parku. Tolik dávná historie.

V roce 2002 se z jeho mailing listu stal weblog NowEurope reflektující dobu po pádu internetové bubliny očima několika zvaných přispěvatelů, mezi nimiž jsem se spíše náhodou také ocitl. Loni jsme se Stevevou firmou a s dalšími partnery ze Slovenska a Francie začali realizovat projekt NETIES, jehož cílem je zvýšení účasti a úspěšnosti středoevropských technologických firem při získávání finančních prostředků pro svoje výzkumné a vývojové projekty z rámcových programů EU. Rozhodli jsme se využít NowEurope a dát mu novou tvář i obsah.

Střední Evropa, inovační podnikání, vývoj a výzkum, relevantní EU programy, venture kapitál, malé a střední firmy – těmito klíčovými slovy lze charakterizovat hlavní zaměření. Chceme zde postupně prezentovat perspektivní technologické firmy, které hledají zahraniční partnery pro spolupráci nebo které již mají zkušenosti z projektů podporovaných EU programy. Jako první přijdou na řadu členské firmy FIRST Innovation Park.

Zpět na blog