Téma: FIP

Brnopolis

Před třemi měsíci jsme začali podporovat projekt Brnopolis, jehož cílem je vytvořit komunitu kreativní třídy se zájmem o mezinárodní rozvoj města Brna. Vytvořili jsme pro něj moderovaný weblog a připravujeme sérii setkání, které by měly společně sloužit jako „myšlenková laboratoř“ pro výměnu názorů, sběr konkrétních návrhů a námětů, příp. srovnávání zkušeností ze zahraničí.

Výsledky ankety VIP Direct

V říjnu jsme čtenáře požádali o vyplnění krátké ankety, abychom mohli lépe přizpůsobit newsletter vašim potřebám. Děkujeme všem, kteří si na ni našli čas. Jak jsme slíbili, z respondentů byli vylosováni tři výherci vybraných vín. Stali se jimi V. Brachtl z Chrudimi, F. Chýlek z Prahy a J. Fišer z Plzně. Co jsme se od vás dozvěděli?

Na shledanou ve VIP Foru

Chyběla Vám virtuální diskuse, kde by se mohli potkávat podnikatelé v oblasti infobusinessu vedle odborníků z různých oborů, pro které jsou Internet strategie a informační ekonomika výzvou, případně pracovní náplní? O nové službě VIP a CEO.

To bylo tenkrát aneb VIP po pěti letech

To bylo tenkrát, když Petr Ulrich začínal stavět první virtuální obchodní dům. To bylo ještě tenkrát, když naši provideři neměli propojené svoje sítě a na billboardech nebyla jediná WWW adresa. Vzpomínáte si ještě?

Po osmi letech VIP

Šestou desítku vydání newsletteru VIP Direct uzavíráme v prázdninové době a v průběhu příprav změn, které chystáme na devátý rok provozu. K pravidelné úpravě designu přibude užší provázání všech tří služeb.

VIP slaví 11 let

Virtuální inovační park (VIP) slaví 11 let a právě vychází 111. vydání newsletteru VIP Direct. Není to výročí firmy (ta je o pár let mladší), slavíme 11 let naší informační služby, která dala firmě jméno. Musím se přiznat, že si přesně nepamatuji den ani týden, kdy vznikly první web stránky VIP. Vím jen, že to bylo v září nebo říjnu 1995 na Ústavu informatiky FAST VUT v Brně a že to byla doba naivní euforie, kdy se zvědavě klikalo skoro na každý odkaz.

VIP Direct posté

Dnes posté posíláme VIP Direct, e-zin, newsletter, přinášející výběr z textů na webu VIP do e-mailových schránek již více než osm let. Poprvé jsme touto formou informovali 19.3.1998 o výsledcích 2. kola průzkumu uživatelů Internetu v ČR a o 1. ročníku naší konference Internet & Business LIVE. Vzpomenete si ještě, co v té době pro vás Internet (ne)znamenal?

Proč se First Tuesday CZ rozdělilo, ale nerozpadlo

Před Vánoci jsme s Ondřejem Bartošem oznámili, že od roku 2004 nebudeme používat značku First Tuesday CZ a že naše aktivity přejdou pod značky FIRST Innovation Park a Tuesday Business Network. Abych předešel opakovanému vysvětlování, co se vlastně změnilo a nezměnilo, zkusím shrnout hlavní fakta a podat svůj pohled.

VIP pro inovace

13. září jsme spustili novou verzi VIP – Virtuálního inovačního parku. Nový grafický kabát, aktualizované VIP tipy a rozšířený informační servis k evropským projektům jsou zatím nejviditelnějšími změnami, se kterými se můžete seznámit. Po osmi letech jsme se rozhodli k malé změně názvu.